Haber

//

Haber

Karalı Köyü

Köyün tarihi eskilere dayanmakla birlikte Oğuzların, Bozok kolunun, Alkırevli boyunun, Elbeyli Türkmen Aşiretine mensupturlar ve 12. asırda halep üzerinden bu günkü topraklara gelip yerleşmişlerdir.Ayrıca aynı aşirete bağlı 42 köy vardır.Akrabalık bağları oldukça güçlüdür. Türkiye'nin değişik yerlerinde ve Suriye'de bu aşirete bağlı yerleşim yerleri vardır.Kilis Elbeyli İlçesi ile akrabadırlar. Köy adınında Elbeyli aşiretinden ve Avşar boyundan olan Karalı obasından aldığı rivayet edilmektedir.
Sivas merkezine 46 km uzaklıktadır.İç Anadolu Bölgesi'ndedir.Arazi olarak çok geniştir.Komşu köyler: Durdulu,Haydarlı,Bedirli, Akkuzulu, Sarıkaya, Direkli, Yaramış Köyü'ne kadar geniş arazisi vardır.Bu arazinin büyük bölümü Kızılırmak'ın yatağında bulunduğundan sulamaya elverişli olup,özellikle patates ve şeker pancarı yetiştirilmektedir, buda köy ekonomisinin iyileşmesinde büyük katkı sağlamaktadır. Devlet tarafından orman köy olarak ilan edilmiş olup, özellikle Yaramış köyü sınırında bulunan ve köy halkı tarafından Haramı olarak adlandırılan meşelik gerçekten övgüye değer bir mesire yeridir.Burada bulunan buz gibi pelit tadında insana zindelik veren övgüye değer sularından da bahsetmeden geçmemek lazımdır.Muhtarlığın çalısmasıyla fidan dikme işlemleri yapılacaktır. Son zamanlarda köye yatırım artmıştır.Çevre köylerden de yeşillik bakımından zengindir.Sivas selvisi bu köyde çok miktarda yetiştirilmektedir.

粉嫩公主酒酿蛋与传统手艺酒酿蛋的差异。粉嫩公主酒酿蛋选用的质料都是优质的纯天然有机食物丰胸产品,产品无任何激素,没有任何副作用。首要成份有:酒酿原汁、土鸡蛋、珍珠糯米、姜汁红糖、泰国野葛根等提取物。粉嫩公主酒酿蛋选用现代科学方法粉嫩公主酒酿蛋官网,通过7年超长周期的研制,设置出愈加合理的配方配比,使得相同一杯酒酿蛋,粉嫩公主酒酿蛋的养分作用是传统手艺酒酿蛋作用的三倍丰胸食物,并且即充即饮很便利,而传统手艺酒酿蛋的制造很费事,作用也不怎么好,养分价值很少丰胸效果。

Copyright 2013