İlbey

//

İlbey

Aylı Köyü

Köyün tarihi eskilere dayanmakla birlikte Oğuzların, Bozok kolunun, Alkırevli boyunun, Elbeyli Türkmen Aşiretine mensupturlar ve 12. asırda halep üzerinden bu günkü topraklara gelip yerleşmişlerdir. Ayrıca aynı aşirete bağlı 42 köy vardır etrafında ve Türkiye'nin değişik yerlerinde ve Suriye'de bu aşirete bağlı yerleşim yerleri vardır.
Sivas merkezine 48 km uzaklıktadır. Ayli köyü, Sivas merkeze bağlıdır. Ana yola 5 km'dir. Üç tepe arasındadır.Ortalama yükselti 1550 ile 1600metre arasındadır.En yükek yeri 1800 metredir.
Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Köyün gençleri genelde batıda ağırlıklı olarak istanbulda yaşarlar ve buralarda iş imkanı sağlarlar.hayvancılık az düzeyde yapılır ve tarımda ancak ailelerin kendi imkanlarını karşılayabılecek durumdadır.
Köyde ilköğretim okulu vardır. Köy okulunda 140 öğrenci eğitim görmektedir. Köyün hem içme suyu şebekesi hem kanalizasyon şebekesi vardır. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık evi vardır. Köye ulaşımı sağlayan yol kum çakıl olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

粉嫩公主酒酿蛋与传统手艺酒酿蛋的差异。粉嫩公主酒酿蛋选用的质料都是优质的纯天然有机食物丰胸产品,产品无任何激素,没有任何副作用。首要成份有:酒酿原汁、土鸡蛋、珍珠糯米、姜汁红糖、泰国野葛根等提取物。粉嫩公主酒酿蛋选用现代科学方法粉嫩公主酒酿蛋官网,通过7年超长周期的研制,设置出愈加合理的配方配比,使得相同一杯酒酿蛋,粉嫩公主酒酿蛋的养分作用是传统手艺酒酿蛋作用的三倍丰胸食物,并且即充即饮很便利,而传统手艺酒酿蛋的制造很费事,作用也不怎么好,养分价值很少丰胸效果。

Copyright 2013