İlbey

//

İlbey

Koyuncu Köyü

koyuncu köyü kuruluşu ilk olarak suriyeden gelen türkmenler tarafından yerleşilmesi üzere kurulmuştur.halep altından gelen türkmen ilbeğler ya da ilbeyliler göçü ile yerleşim yeri oluşturulmuştur.
Yemek:Daltursusu,Bulgur Pilavi,Pancar kavurmasi, Lavas
1 person liked. 1 person did not like. Koyuncu, Sivas Koyuncu, Sivas ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür. Tarihi koyuncu köyü kuruluşu ilk olarak suriyeden gelen türkmenler tarafından yerleşilmesi üzere kurulmuştur.halep altından gelen türkmen ilbeğler ya da ilbeyliler göçü ile yerleşim yeri oluşturulmuştur. Kültür Yemek:Daltursusu,Bulgur Pilavi,Pancar kavurmasi, Lavas Coğrafya Sivas merkezine 35 km uzaklıktadır. Sivas-kayseri yolu üzerindedir.
köyün nufusu hızlı göç vermektedir.koyuncu köyünden bir çok idareci,avukat,doktor,hakim,subay,polis,öğretmen,memur,siyasetçi yetişmiştir.her yıl yapılan elbeyli şenlikleriyle nufusunu bir araya getirmektedir.

粉嫩公主酒酿蛋与传统手艺酒酿蛋的差异。粉嫩公主酒酿蛋选用的质料都是优质的纯天然有机食物丰胸产品,产品无任何激素,没有任何副作用。首要成份有:酒酿原汁、土鸡蛋、珍珠糯米、姜汁红糖、泰国野葛根等提取物。粉嫩公主酒酿蛋选用现代科学方法粉嫩公主酒酿蛋官网,通过7年超长周期的研制,设置出愈加合理的配方配比,使得相同一杯酒酿蛋,粉嫩公主酒酿蛋的养分作用是传统手艺酒酿蛋作用的三倍丰胸食物,并且即充即饮很便利,而传统手艺酒酿蛋的制造很费事,作用也不怎么好,养分价值很少丰胸效果。

Copyright 2013