İlbey

//

İlbey

Bedirli Köyü

Köyün tarihi eskilere dayanmakla birlikte Oğuzların, Bozok kolunun, Alkırevli boyunun, Elbeyli Türkmen Aşiretine mensupturlar ve 12. asırda Halep üzerinden bu günkü topraklara gelip yerleşmişlerdir. Etrafında aynı aşirete bağlı 42 köy vardır ve Türkiye'nin değişik yerlerinde ve Suriye'de bu aşirete bağlı yerleşim yerleri vardır. Bedirli ismini köyde şehit düşmüş olan Bedir Baba isminde bir muhterem komutandan almıştır. Üç kardeş oldukları söylenen bu şehitlerden Haydar Baba, Haydarlı; Damıl Baba, Damılı köylerinde şehit düşmüşlerdir. Bedirli nahiyesi, Sivas'ın en eski nahiyesi olup, yaklaşık 22 köy bağlı durumda iken ilgisizlik yüzünden şu an ancak bir mezra kadar kalmıştır. Kilis Elbeyli İlçesi ile akrabadırlar.
Sivas merkezine 50 km uzaklıktadır. Coğrafi olarak Şarkışla ve Yıldızeli'nin köylerine sınırdadır. Doğudan, derenin boğazı; batıdan, Ömerderesi suları, Üskülüç çayına dökülür. Üskülüç çayı da 10 km sonra Kızılırmak'a dökülür. Kurtlu Tepe, Kızıl Dikme, Beşik Tepe gibi tepelerin arasında, Üskülüç çayı kıyısında kurulu bir beldedir.

粉嫩公主酒酿蛋与传统手艺酒酿蛋的差异。粉嫩公主酒酿蛋选用的质料都是优质的纯天然有机食物丰胸产品,产品无任何激素,没有任何副作用。首要成份有:酒酿原汁、土鸡蛋、珍珠糯米、姜汁红糖、泰国野葛根等提取物。粉嫩公主酒酿蛋选用现代科学方法粉嫩公主酒酿蛋官网,通过7年超长周期的研制,设置出愈加合理的配方配比,使得相同一杯酒酿蛋,粉嫩公主酒酿蛋的养分作用是传统手艺酒酿蛋作用的三倍丰胸食物,并且即充即饮很便利,而传统手艺酒酿蛋的制造很费事,作用也不怎么好,养分价值很少丰胸效果。

Copyright 2013