Haber

//

Haber

Yiğidolar Darbeye Karşı Tek Yürek!

Sancaktepe Belediyesi ve Sivas hemşehri dernekleri 15 Temmuz darbe girişimine karşı tek yürek oldu. 900 kadar Sivaslı derneklerin katıldığı organizasyonda Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem konuştu.

15 Temmuz darbe girişimine karşı Sivaslı Yiğidolar Haliç Kongre Kültür Merkezi'nde tek nefes oldu. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem'in katılımıyla gerçekleşen organizasyona 900 kadar Sivaslı hemşehri derneği katılım gösterdi.

"Canımız kanımız pahasına da olsa milletimize bağlıyız"

İsmail Erdem, "Biz Sivaslılar olarak tarih boyunca tek yürek, tek vücut olduk. Bugün burada İstanbul'da Haliç Kongre Merkezi'nde, İstanbul'da yaşayan 1 milyon Sivaslılar adına bulunuyoruz. ve 1 milyon Sivaslı'nın sesini buradan tüm dünyaya haykırıyoruz. Sivaslılar olarak devletimizi, vatanımızı, bayrağımızı seviyoruz ve sahip çıkıyoruz. Canımız kanımız pahasına da olsa milletimize bağlıyız, bu vatan bizim vatanımız. Bu topraklar bizim, onun için bu milletin kaderiyle, istikbaliyle oynamak isteyenlere bu millet fırsat vermedi, bundan sonra da vermeyecek. Burada 900'ün üzerinde derneğimiz bulunuyor. Bu ülke bizim, bu vatan bizim, bu Cumhuriyet bizim. Millet olarak da bayrağımıza, devletimize ve istikbalimize sahip çıkacağız. Bize kast edenlere karşı da dimdik ayakta durmayı biliriz" diye konuştu.

"Demokrasimize karşı olanların karşısına dikileceğiz"

Darbe girişiminin vatana ihanet olduğunu belirten Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, "15 Temmuz Cuma gecesi ülkemizin maruz kaldığı hain darbe teşebbüsü hiç tereddütsüz açık ve seçik olarak vatana ihanettir. Milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan bu alçakça girişim, aziz milletimiz ve milli kurumlarımız sayesinde bertaraf edilmiş; milletimiz milli iradeye ve demokrasiye bir kez daha sahip çıkmıştır. Demokrasiden, milletimizden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların karşısına dikileceğiz" ifadelerini kullandı.

Copyright 2013